زمان

کتاب زمان انتشاراتی است که در سال ۱۳۴۷ توسط عبدالحسین آل‌رسول، رضا سیدحسینی و جهانگیر منصور تأسیس شد. آل‌رسول پس از جدا شدن از انتشارات نیل به فکر تأسیس این انتشارات افتاد. به گفته جهانگیر منصور رضا سیدحسینی کتاب‌ها را از بعد ادبی بررسی و برای چاپ انتخاب می‌کرد. مصطفی رحیمی هم در این انتشارات جزء شرکا بود که بعد از دو سال و به دلیل تفاوت مشرب فکری از کتاب زمان جدا شد. برخی از آثار نویسندگانی چون جلال آل‌احمد، هوشنگ گلشیری، بهرام صادقی، اکبر رادی، احمد شاملو، غلامحسین ساعدی، رضا براهنی، نصرت رحمانی، احمد میرعلایی در انتشارت کتاب زمان چاپ شده است.

از میان آثار مشهور چاپ‌شده در این انتشارات می‌توان به سنگر و قمقمه‌های خالی، شازده احتجاب، نون والقلم، پابرهنه‌ها، کریستین و کید، ادبیات چیست؟، شب هول، فیل در تاریکی، بره گمشده راعی، ملکوت، نمازخانه کوچک من، ترس و لرز (ساعدی)، درازنای شب، به خدا می‌کشم هر کس که کشتم و زنده‌پاهاومرده‌پاها٬مثل همیشه٬ سرباز کوچک٬ گرگها و شاهینها٬ خودناشناختگی٬ هزار توی بورخس٬ ویرانه های مدور٬ آمریکا زده ها٬ مثل همیشه٬ آمارکورد”٬ مدراتوکانتابیله٬ خدای عقرب و٬ پرندگان می روند و در پرو می میرند اشاره کرد. و از میان شعرهای نشر زمان که چاپ شده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد : ۱-وقت خوب مصائب ۲-حریق باد نصرت رحمانی ۳-گریزهای ناگزیر ۴-غزل خون ۵-سد و بازوان ۶-شرقی ها ۷-غزل های ابونواس ۸-سنگ آفتاب ۹-در انتظار بربرها ۱۰-نبض وطنم را می گیرم ۱۱-شکفتن در مه ۱۲-ابراهیم در آتش ۱۳-فصل های زمستانی ۱۴-آی میقات نشین ۱۵-از خاموشی ۱۶-سیاه مشق ۱۷-باشب٬بازخم٬باگرگ ۱۸-از کهربا و کافور

از سری نمایشنامه های انتشارات کتاب زمان. ۱-اتلو مغربی.۲-فصلی در کنگو. ۳- فاجعه کریستف شاه.۴-صیادان اکبر رادی.۵-ارباب پونتیلا و نوکرش ماتی.۶-مردی برای تمام فصل ها.۷-استاد تاران.۸-ننه دلاور و فرزندان او.افول.لبخند باشکوه آقای گیل.خاطره دو دوشنبه. درخت سیزدهم. سسیل قطاری به نام هیاواتا مردی که گلی در دهان داشت . شیاطین . شیطان و خدا. درد مختصر. گارد سفید .منجی در صبح نمناک. از پشت شیشه ها . رویای مترسک.سی زیف و مرگ. کالیگولا . در مه بخوان . هاملت با سالاد فصل . مرگ در پاییز .

زمان

Showing the single result

Show:
Scroll To Top
Close
Close
Shop
Sidebar
0 Wishlist
0 Cart
Close

My Cart

Shopping cart is empty!

Continue Shopping