کوئیلو، پائولو

۲۴ اوت ۱۹۴۷ – برزیلی

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho)، نویسنده معاصر برزیلی است. رمان‌های او بین مردم عامه در کشورهای مختلف دنیا پرطرفدار است. رمان کیمیاگر معروف‌ترین کتاب پائولو کوئیلو، یکی از رمان‌های بسیار پرفروش دههٔ پایانی قرن بیستم جهان است.

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho)، یا به تلفظ صحیح‌تر کوئلیو، رمان‌نویس و ترانه‌سرایی برزیلی است. وی جوایز بین‌المللی متعددی دریافت کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به جایزه کریستال مجمع جهانی اقتصاد اشاره کرد. کتاب کیمیاگر که معروف‌ترین کتاب او است، به بیش از 80 زبان ترجمه شده است. بیش از 190 میلیون نسخه از کتاب‌های کوئیلو در سرتاسر جهان به فروش رفته و وی پرفروش‌ترین نویسنده پرتغالی زبان همه دوران است.

کوئیلو از همان دوران نوجوانی قصد داشت نویسنده شود. وقتی که او این موضوع را با مادرش در میان گذاشت، مادر او پاسخ داد “عزیزم، پدر تو مهندس است. او مردی منطقی است و دیدی باز نسبت به جهان دارد. آیا واقعاً می‌دانی نویسنده شدن به چه معناست؟” بعد از تحقیق راجع به این موضوع، کوئیلو به این نتیجه رسید که “نویسنده کسی است که همیشه عینک به چشم می‌زند و هیچ وقت موهایش را شانه نمی‌کند. همچنین وظیفه دارد که هرگز به وسیله مردم هم نسل خود درک نشود. “در سن 17 سالگی، درون‌گرایی و مخالفت کوئیلو با پیروی از روش‌های سنتی باعث شد که پدر و مادرش او را به مؤسسه‌ای روانی بفرستند. کوئولو سه بار از این مؤسسه اقدام به فرار کرد تا اینکه در سن 20 سالگی وی را مرخص کردند. به درخواست والدینش، پائولو در مدرسه حقوق ثبت نام کرد و رویای نویسنده شدن خود را رها کرد. یک سال بعد، وی از تحصیل انصراف داد و ضمن مصرف مواد مخدر در دهه 1960، با سفر به مناطق مختلف آمریکای جنوبی، آفریقای شمالی، مکزیک و اروپا زندگی به عنوان یک فرد هیپی را برای خود برگزید. در بازگشت به برزیل، کوئیلو به عنوان ترانه‌سرا مشغول به کار شد و با خواننده‌های معروف برزیلی همکاری کرد. محتوای برخی از ترانه‌های کوئیلو باعث شد که او را مرتبط با جادو و علم غیب بدانند. در سال 1974، دولت نظامی برزیل که ده سال پیش به قدرت رسیده بود و ترانه‌های کوئیلو را خطرناک و مرتبط با حزب چپ می‌دانست، او را به اتهام فعالیت‌های ضد حکومتی دستگیر کرد.

در سال 1986، کوئیلو بیش از 500 مایل در جاده سانتیاگو ده کامپوستلا در شمال غربی اسپانیا راه رفت تا نقطه عطفی در زندگی‌اش به وجود آید. کوئیلو در مسیر خود در این جاده نوعی بیداری معنوی را تجربه کرد که آن را در زندگی‌نامه شخصی‌اش به نام زیارت (خاطرات یک جادوگر) شرح می‌دهد. کوئیلو تصمیم گرفت حرفه پردرآمد خود به عنوان ترانه‌نویس را رها کند و به صورت تمام وقت مشغول نویسندگی شود.

در سال 1982 کوئیلو نخستین کتاب خود به نام اسناد بایگانی جهنم را منتشر کرد که نتوانست موفقیت زیادی به همراه داشته باشد. بعد از سفر به سانتیاگو ده کامپوستلا و نوشتن کتاب زیارت، کوئیلو کتاب کیمیاگر را نوشت و آن را از طریق انتشارات کوچکی در برزیل که در ابتدا 900 نسخه از آن را چاپ کرد و تصمیم به تجدید چاپ آن نداشت، منتشر کرد. او بعداً با انتشارات بزرگتری همکاری کرد و همزمان با چاپ کتاب بعدی‌اش به نام بریدا، موفقیت کیمیاگر آغاز شد. انتشارات هارپر کالینز که بزرگترین مؤسسه انتشاراتی در ایالات متحده امریکا بود، تصمیم به چاپ این کتاب در سال 1994 گرفت. به زودی این کتاب تبدیل به اولین کتاب پرفروش برزیلی و پدیده‌ای جهانی شد. تاکنون بیش از 65 میلیون نسخه از کتاب کیمیاگر در جهان فروخته شده تا تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ شود، و به 67 زبان دنیا ترجمه شده تا برنده رکورد جهانی گینس به خاطر کتابی از یک نویسنده در قید حیات که بیشتر از هر کتاب دیگری ترجمه گردیده شود.

جملات برگزیده پائولو کوئیلو:

– ترس از رنج از خود رنج بدتر است.
– لازم نیست آدم از کوهی بالا رود تا بفهمد بلند است.
– تو همان چیزی هستی که باور داری هستی.
– هر برکتی که نادیده گرفته شود تبدیل به بلا می‌شود.
– حقیقت همواره همان جایی است که ایمان هست.
– راز زندگی این است که هفت بار زمین بخوری و هشت بار بلند شوی.
– جوانی که فراموش می‌کند شاخه گلی به محبوبش بدهد، سرانجام وی را از دست خواهد داد.

کتاب‌های پائولو کوئیلو:

خاطرات یک مغ (زیارت)
کیمیاگر
بریدا
عطیه برتر
والکیری‌ها
مکتوب
کنار رود پیدرا نشستم و گریستم
کوه پنجم
نامه‌های عاشقانه یک پیامبر
مکتوب ۲
مبارزان راه روشنایی
ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد
اعترافات یک سالک
شیطان و دوشیزه پریم
داستان‌هایی برای پدران، فرزندان و نوه‌ها
یازده دقیقه
هستی
زهیر
ساحره پورتوبلو
چون رود جاری باش
برنده تنهاست
الف
زنا (خیانت)
جاسوس

کوئیلو، پائولو

Showing all 19 results

Show:
Scroll To Top
Close
Close
Shop
Sidebar
0 Wishlist
0 Cart
Close

My Cart

Shopping cart is empty!

Continue Shopping