هریس، راس

راس هریس (Russ Harris) پزشک، نویسنده پرآوازه‌‌ و خالق روش درمانی‌ مبتنی‌ بر پذیرش و تعهد (ACT) است. هریس در طول زندگی حرفه‌ای خود کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی متعددی برای تربیت کارشناسان خبره حوزه سلامت روان برگزار کرده است. او نگارش چندین عنوان کتاب پرفروش در حوزه خودیاری را در کارنامه دارد که یکی از بهترین آنها کتاب «تله شادمانی» است. این کتاب و دیگر آثار مکتوب هریس به ده‌ها زبان ترجمه شده‌اند و میلیون‌ها نسخه از آنها فروخته شده است. در این مقاله، نگاهی اجمالی به زندگی‌نامه راس هریس می‌اندازیم و بهترین آثار او را معرفی می‌کنیم.

درباره راس هریس

راس هریس نویسنده آثار پرفروش، روان‌درمانگر و مشاور رسمی سازمان بهداشت جهانی است که دست‌کم در تربیت ۵۰هزار متخصص حوزه سلامت روان مشارکت داشته و دوره‌های آموزشی متعددی را در سراسر جهان برگزار کرده است. یکی از آثار او با عنوان «ACT به زبان ساده» که در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها تدریس می‌شود، بیش از ۱۰۰هزار نسخه فروش رفته است.

راس در آستانه سی‌سالگی با آنکه لقب «پزشک جوان موفق» را یدک می‌کشید، دچار اضطراب، استرس و افسردگی بود. او به‌رغم آنکه موفق شده بود به بسیاری از رؤیاهای خود جامه عمل بپوشاند، با تمام وجودش احساس می‌کرد زندگی‌اش تهی از هرگونه معنا، اشتیاق و هدف است.

وی پس از آنکه مدت‌ها با آثار زیان‌بار افسردگی دست‌به‌گریبان بود، درنهایت توانست اصول روش درمانی ویژه‌ای موسوم به اکت (ACT) را کشف و اثبات کند. در این روش،‌ فرد می‌آموزد که چگونه ارزش‌های یکتای خود را خلق و بر پایه آنها زندگی کند، کاملا غرق در زندگی شود و به‌جای کنارگذاشتن افکار و احساسات پیچیده، آنها را درون خود جاری کند.

هریس با ابداع روش اکت و عمل به مبانی آن توانست از دام افسردگی نجات پیدا کند و به زندگی‌اش نشاط ببخشد. روش اکت توانسته زندگی هریس و هزاران نفر را دستخوش تحولی چشم‌گیر کند. او با تمام توان از اثربخشی این روش درمانی دفاع می‌کند و تحقیقاتی نیز بر داعیه او مهر تأیید می‌زنند. تاکنون صدها مقاله علمی با محوریت صحت‌سنجی روش اکت منتشر شده‌اند که همگی بر نقش سازنده آن در بهبود سلامت روان بیماران صحه می‌گذارند.

کتاب‌های راس هریس:

۱. در جست‌وجوی شادی

۲. تله شادمانی

۳. سیلی واقعیت

۴. عشق در عمل

۵. زمانی که زندگی ضربه می‌زند

۶. اکت، پرسش‌ها و پاسخ‌ها

۷. شکاف اعتمادبه‌نفس

۸. رهایی از اضافه‌وزن

۹. ACT به زبان ساده

۱۰. وقتی که رسد غمی به اندازه کوه

هریس، راس

Showing all 2 results

Show:
Scroll To Top
Close
Close
Shop
Sidebar
0 Wishlist
0 Cart
Close

My Cart

Shopping cart is empty!

Continue Shopping