مجوزی، پاکسیما

پاکسیما مجوزی (زاده ۲۳ دی ۱۳۵۶، تهران) نویسنده، روزنامه‌نگار و مدرس دانشگاه است. او از سال ۱۳۷۴ در مطبوعات ایران گزارش‌های اجتماعی و فرهنگی می‌نوشته‌است.
مجموعه داستان‌های وی با نام‌های «طرح وهم» و «آسمان می‌شوم» که داستان «چهل و هشت پله» از این مجموعه جزو تک داستان‌های برگزیده بنیاد هوشنگ گلشیری شد فیلم کوتاه «نهان»، که در پنجمین دوره فیلم کوتاه در جشنواره ادینبورگ راه یافت براساس داستانی به نام آینه از کتاب «طرح وهم» پاکسیما مجوزی ساخته شده‌است

کتاب «روی دیگر سکه هدایت» که به بررسی داستان‌های کوتاه صادق هدایت از منظر عشق می‌پردازد از دیگر  آثار منتشر شده اوست که تاکنون ۸ بار تجدید چاپ شده‌است.

کتاب «هفت سال در هند» نیز حاصل هفت سال زندگی در این کشور است که نویسنده در آن با کنجکاوی یک روزنامه نگار به لایه‌های مختلف جامعه و فرهنگ و تاریخ هند سرک می‌کشد و با نگاه یک جامعه‌شناس و همراه با نثری داستانی تصاویر متفاوتی از این کشور را نشان می‌دهد.

سه مجموعه داستان با نام‌های «طرح وهم»، «آسمان می‌شوم» و «او شب‌ها می‌آید» که داستان «چهل و هشت پله» از کتاب «آسمان می‌شوم» در پنجمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری جزو تک داستان‌های برگزیده بود. این داستان همچنین در سایت «کلمات بدون مرز» (Words Without Borders) به انگلیسی ترجمه و منتشر شده است. کتاب «روی دیگر سکه هدایت» بررسی داستان‌های کوتاه صادق هدایت از منظر عشق دیگر اثر این نویسنده تاکنون به چاپ هشتم رسیده است. کتاب «هفت سال در هند» نیز با نگاهی اجتماعی، سفرنامه‌ای و داستانی به سرزمین هند می‌پردازد و تاکنون به چاپ دوم رسیده است. مجموعه داستان «او شب‌ها می‌آید» در تابستان 1399 منتشر شد و شامل داستان‌هایی است که شخصیت‌های آن در جستجوی خوابی، زمانی و یادی هستند. غیر از این مجموعه داستان «پستچی مادرم را آورد» هم از پاکسیما مجوزی در دست انتشار است.

مجوزی، پاکسیما

Showing the single result

Show:
Scroll To Top
Close
Close
Shop
Sidebar
0 Wishlist
0 Cart
Close

My Cart

Shopping cart is empty!

Continue Shopping